Дерев'яна церква в с. Глиняни Золочівського району Львівської області
Храм Успіння Пресвятої Богородиці в Глинянах - один із старих дерев'яних релігійних споруд. Церква згадується в документах 1562 р., а вівтар і іконостас XV століттям.
У ній збережений древній інтер'єр,а головне, є чудотворний образ Розп'яття Ісуса Христа. В легенді описується,що образ був подарований храму самим Богданом Хмельницьким, коли він з військом стояв в Глинянах, підготовляючись до походу на Львів,і посадив два старі ясени у дворі.
Коли у 1935 року мова йшла про те щоб розібрати церкву за аварійного стану і обвалу купола у ній відбулося чудо. Наставав Святий вечір, навколо храму бігали троє семирічніих дівчат - Ізабелла Новак, Ярослава Панькив і Богдана Маркевич,які перші побачили як дивне світло сяє у храмі.
Не рукотворне чедо.
Відчинивши храм всі бачили як над образом то яскравіше то слабше сіяє світло ,немов у жарівці. А почорнілий фон Розп'яття мінявся усіма барвами веселки.
Три тижні люди мали можливість бачити це диво,що відбувалося з образом,а коли світло припинилося, люди побачили, що образ самовідновился - покрився позолотою. Христове Тіло виглядало свіжонамальованим, кров була яскраво-червоною, фон - ясно-золотим. Мешканці згадують, що дуже яскраво блищали цвяхи в Христових ранах.
...Відомості про різдвяне диво в Глинянах священики передали в Рим. Святійший Батько Пий ХІ коронував образ Розп'яття Ісуса Христа. А люди з усіх боків їхали і їхали в Глиняни. У заведеній спеціальній книзі, до якої отець Володимир Тимьяк вписував дивовижні зцілення з 1936 по 1939 років назбиралося близько три тисячі записів. За гроші, пожертвувані паломниками, перед Другою світовою війною церкву відремонтували. У 1937 р. на вході біля двору спорудили дзвіницю - і досих пір гості Глинян піднімаються драбиною до головного дзвону, щоб побачити напис: "В славу Божу жертвували Степан Леськив і дружина Катерина з Кулицких на честь відновлення образу в Глинянах".
У 1938 році після багатьох комісій Папа Пий XI, на прохання Митрополита Андрія Шептицького, грамотою надав цьому храму 5 відпусток в рік.
У після воєнні роки почалися роки забуття : влада всіляко переслідувала церкву. Отця Володимира Тимьяка заарештували, церкву закрили лише запрестольний золотий образ так ніхто зняти і не вирішився - його просто завісили грубим полотном. Розповідають,як один майор Некрасов спробував зірвати Розп'яття. Але як тільки доторкнувся - цого відкинуло і впав без свідомості, У Глинянах пішла чутка, і чудодійний образ більше ніхто не намагався зняти. Попри те що в ті роки, коли церква не діяла і не було священика, люди приходили до неї самі, відчиняли двері і відспівували Богослужіння.
Це єдина церква у якій дозволено заходити всім вір'янам за престіл,щоб віддати шану і доторкнутися до чудотворного образа.
Немає коментарів:
Дописати коментар